Skip to content

Przewodnik po pielęgnacji współczesnego mężczyzny

Jak ważny jest dla mężczyzny sam wygląd? Cóż, człowiek nie może się okłamywać – bardzo ważne. Dermatolog dokładnie przygląda się produktom i procesom, które mają sprawić, że mężczyzna będzie miło przebywać w pobliżu; i przeliteruj AB-C dobrej pielęgnacji.

Czy twoje lustro w łazience to miejsce, do którego każdego ranka podchodzisz z niepokojem z obawy przed opowieścią, którą opowie? Mianowicie, że Twojemu wyglądowi przydałoby się trochę urozmaicić?

Cóż, przestań się martwić tym pryszczem i przestań rozmyślać o tym łysym łebku. Jeśli naprawdę chcesz zmienić wygląd (a kobiety nie mają monopolu na dobry wygląd!), nic Cię nie powstrzyma.

Przejdźmy do sedna sprawy:

WŁOSY

W zakurzonych miastach i innych zanieczyszczonych obszarach dobrym nawykiem jest codzienne mycie włosów. „Codzienne mycie nie niszczy włosów” – mówi dermatolog. „W rzeczywistości jest higieniczny i sprawia, że ​​głowa jest mniej podatna na infekcje”.

Wielu mężczyzn unika szamponów, uważając je za wyłącznie kobiece kosmetyki. Ale w zasadzie szampon jest przeznaczony do włosów, a włosy nie mają płci. Szampony wytwarzają pianę lepiej niż mydło, a ponieważ napięcie powierzchniowe jest mniejsze, ułatwiają one czyszczenie włosów.

Odżywki niszczą wiązania dwusiarczkowe włosów, dzięki czemu włosy są łatwiejsze w układaniu i łatwiejsze w pielęgnacji. Obecnie szampony są dostępne z wbudowanymi odżywkami, co czyni je wygodną pomocą kosmetyczną.

Żadna kobieta nie lubi mężczyzny z problemem łupieżu. Łupież jest jednym z największych problemów. Ale wbrew powszechnemu myśleniu „łupież nie jest chorobą” – informuje dermatolog. „Jest to silny problem fizjologiczny. Oznacza to, że skóra jest regularnie zrzucana w normalnych warunkach, a gdy zrzucanie jest nadmierne, nazywa się to łupieżem”. Większość tak zwanych szamponów przeciwłupieżowych dostępnych na rynku tylko zmywa martwe komórki ze skóry głowy. Wyjątkiem jest siarczek selenu, składnik, który ogranicza obrót lub tworzenie się komórek, a tym samym opóźnia, choć nie leczy problemu. Najlepszą radą, jaką możesz zastosować, jest utrzymywanie skóry głowy w czystości poprzez codzienne mycie.

Łysiejąca głowa – pięta achillesowa każdego mężczyzny! Wielu „przegranych” wybrało minoksydyl jako środek do przywracania włosów. Podczas gdy regularne stosowanie minoksydylu powoduje powstawanie cienkich włosów na łysych obszarach skóry głowy, po zaprzestaniu aplikacji włosy zaczynają ponownie wypadać. Co ważniejsze, minoksydyl wpływa na serce i problemy z sercem. Dlatego powinien być stosowany wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Idź na strzyżenie do pobliskiego salonu, a w większości przypadków dostaniesz masaż głowy jako dodatek (czasem dodatkowo płacisz). Rzeczywiście, działanie masujące poprawia krążenie krwi, ale błędnie zakłada się (i zapewniane przez fryzjerów) poprawia również wzrost włosów. „To mit”, mówi dermatolog, „ponieważ wzrost i życie twoich włosów zależą od twojego indywidualnego wzorca genetycznego”. Ciesz się więc relaksującymi efektami masażu wszelkimi sposobami, ale nie oczekuj, że cuda wyrosną powyżej linii włosów.

TWARZ

Teraz o krew i łzy, inaczej zwane goleniem. Twój dziadek prawdopodobnie używał mydła, ale dziś modniejsze jest używanie kremów do golenia. Istnieją konwencjonalne, które trzeba nanieść za pomocą pędzla, a także natryski, które rozprowadzają pianę za naciśnięciem przycisku. Zasadniczo jednak „mydło i woda też by się sprawdziły” – przekonuje dermatolog. Podobnie jak kremy do golenia, po prostu spełniają podstawowy wymóg zmiękczania włosów w celu lepszego golenia. Jedyną zaletą kremu do golenia nad mydłem jest to, że tworzy gęstszą pianę, która nie kapie ani nie wysycha tak szybko, jak mydło.

Podczas golenia używaj ostrego ostrza. Tępe ostrze może powodować podrażnienie z powodu powtarzającego się tarcia o skórę. Pogłaskaj ziarnem i umyj maszynkę do czysta po goleniu – brudna maszynka do golenia może powodować infekcje skóry. „Grzyb na obszarach golenia na twarzy mężczyzny prawie zawsze można przypisać brudnej brzytwie” – mówi dermatolog.

Woda po goleniu to wielki biznes. Są reklamowane jako styl życia. Ale głównym składnikiem wszystkich z nich jest wysokie stężenie alkoholu etylowego. Jedyne różnice między nimi dotyczą zawartości procentowej alkoholu etylowego i użytych dodatków (woda kolońska, limonka, piżmo itp.). Zaleca się stosowanie wody po goleniu, ponieważ alkohol etylowy spełnia dwie funkcje. Działa antybakteryjnie, co oznacza, że ​​niszczy zarazki i bakterie na powierzchni skóry. Po drugie, ma działanie ściągające, co oznacza, że ​​jeśli się zadrapiesz (dość częste zjawisko podczas golenia), po goleniu spowoduje koagulację serum w miejscach ciętych. To uszczelnia ranę, czyniąc ją niewrażliwą na zewnętrzne infekcje. Wreszcie woda po goleniu, a kiedy dobrze pachniesz, czujesz się też dobrze.

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabiegi na twarz i związane z nimi zabiegi. Parują, masują, a nawet wybielają twarze w salonach kosmetycznych. Gotowanie na parze poprawia krążenie krwi ze względu na ciepło, ale co ważniejsze pomaga zmiękczyć zatyczki (białe i czarne główki), ułatwiając ich usunięcie. Należy pamiętać, że wybielanie nie może zmienić kolorytu skóry, ponieważ pigmentacja jest znacznie głębsza. Wybielacze tylko rozjaśniają melaninę w martwej warstwie skóry, która złuszcza się w ciągu 7-14 dni, gdy tworzy się nowa warstwa.

Masaż twarzy wykonywany przez doświadczone ręce pomaga stymulować i tonizować mięśnie, które nie są ćwiczone na co dzień. Ale chociaż działanie masujące może być korzystne, olejki i kremy używane jako lubrykanty mogą tworzyć osady na powierzchni skóry i blokować pory. „Miałem wiele przypadków, gdy stosowane olejki stawały się komedogenne (powodując zaskórniki) i trądzikowe (powodując trądzik) po zabiegach na twarz”. Dlatego jeśli skóra niekorzystnie reaguje na masaż, najlepiej tego unikać.

POD RAMIONA, DŁONIE I STOPY

Ciało ludzkie ma dwa zestawy gruczołów potowych. Gruczoły apokrynowe – które znajdują się pod pachami i narządami płciowymi – są tymi, które wydzielają zapach. Wydzielana przez nie wydzielina reaguje na powierzchni skóry, uwalniając tak zwany zapach ciała. Dlatego zaleca się, aby obszar był czysty i suchy w jak największym stopniu. Ponieważ włosy stanowią miejsce zatrzymywania potu, problem można znacznie złagodzić, goląc włosy pod pachami.

Drugi zestaw gruczołów potowych to gruczoły ekrynowe, które znajdują się na całej powierzchni skóry. Ich główną funkcją jest kontrolowanie temperatury ciała. Gdy temperatura wzrasta, pot służy do chłodzenia powierzchni ciała. Gruczoły ekrynowe nie wytwarzają zapachu, ale jeśli obszary skóry pozostaną wilgotne, może pojawić się grzyb.

Czy są mężczyźni, którzy nie cierpią na spocone stopy! Jednym z dobrych nawyków higienicznych jest mycie i osuszanie stóp podczas zdejmowania obuwia. W gorącym i wilgotnym kraju skarpetki bawełniane są lepszym wyborem niż nylonowe. Bawełna wchłania pot, pozostawiając stopy suche.

Ponownie, z powodu potu buty pozostają wilgotne. Większość mężczyzn używa tylko jednej pary butów do noszenia na co dzień. Często przerwa między zdjęciem butów a ponownym ich założeniem nie wystarcza, aby skóra butów wyschła. Ta wilgoć może prowadzić do infekcji grzybiczych stóp. Być może nigdy wcześniej o tym nie myślałeś, ale dobrym pomysłem może być posiadanie co najmniej dwóch par butów do noszenia co drugi dzień.

Keds i trampki są dziś popularnym obuwiem, ale podeszwy z PVC/gumy, a także inne materiały użyte w tych butach na ogół zatrzymują ciepło. Stąd stopy mają tendencję do pozostawania wilgotnym. Jeśli za dużo się pocisz, umieść waciki między palcami. Bawełna wchłonie pot i dzięki rozsunięciu palców od siebie zmniejszy tarcie między nimi.

Zepsute lub brudne wiadomości e-mail na palcach i nogach to brzydki widok. Zrób sobie regularny manicure, aby paznokcie były przycięte i czyste.

Wreszcie obserwuj swój styl! To znaczy twój styl życia. Brzydkie worki lub opuchnięte oczy mogą być wynikiem zbyt długiego imprezowania lub zbyt małej ilości snu. Winić można również alkohol, papierosy i narkotyki.

Rozpieszczaj się – ale we właściwy sposób. I pokaże się w twoim wyglądzie. Będziesz cieszyć się spotkaniem twarzą w twarz w tym lustrze łazienkowym! A inni będą cieszyć się spotkaniem z tobą.

Leave a Reply

Your email address will not be published.